16. septembrī Valmierā notiks forums uzņēmējiem

Forums

25. augustā Dobelē, 2. septembrī Siguldā un 16. septembrī Valmierā turpināsies Ekonomikas ministrijas sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un Attīstības finanšu institūcija Altum šogad organizētie forumi “#AtbalstsUzņēmējiem – impulss jaunam izrāvienam”. Kā zināms, maijā šāds forums jau notika Rēzeknē un jūnijā – Liepājā. Forumu mērķis ir veidot diskusiju par plānoto atbalstu uzņēmējdarbības attīstībai, eksporta un konkurētspējas veicināšanai.

“Tieši mūsu uzņēmēji veicinās Latvijas ekonomikas izaugsmi. Tāpēc ir svarīgi savlaicīgi uzrunāt uzņēmējus reģionos, aicinot plānot sava biznesa attīstību un izaugsmi. Šā gada pavasarī diskusiju ar uzņēmējiem uzsākām Latgales un Kurzemes reģionā, savukārt vasaras izskaņā tiksimies ar uzņēmējiem Vidzemē, Zemgalē un Pierīgā. Turpmāko septiņu gadu laikā no Atveseļošanās fonda un ES Struktūrfondu daudzgadu budžeta Latvijā būs pieejamas investīcijas 1,6 miljardu EUR apmērā, lai celtu gan uzņēmēju konkurētspēju un produktivitāti, gan mazinātu nevienlīdzību un veicinātu mājokļu pieejamību, kā arī paaugstinātu energoefektivitāti. Atbalsta programmu klāsts plašs un pieejams visa veida uzņēmumiem, un pirmās programmas būs pieejamas jau šogad,” norāda ekonomikas ministre Ilze Indriksone.

Forumu atklāšanā norisināsies diskusija “Iespējas pārmaiņām un attīstībai”, kurā piedalīsies Ekonomikas ministrijas, ALTUM, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un attiecīgo pilsētu domju vadība, kā arī reģiona uzņēmēji.

Forumu laikā Ekonomikas ministrijas pārstāvji informēs par Latvijas ekonomikas attīstības tendencēm, iespējām un izaicinājumiem, kas varētu mūs sagaidīt jau tuvākajā laikā, kā arī par viedajām investīcijām uzņēmumu konkurētspējas palielināšanai un ilgtspējīgai attīstībai. Papildu stāstīsim par šogad uzsākto septiņu gadu finanšu plānošanas un atbalsta periodu, kurā būs pieejamas 1,6 miljardu EUR investīcijas cilvēkresursu attīstībai, inovācijām un eksporta veicināšanai.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvji uzrunās uzņēmējus par aktuālajiem atbalsta instrumentiem biznesa attīstībai, tostarp par programmu “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana”, kas kalpo kā paplašināts atbalsts uzņēmumiem tirgus pārorientēšanai un starptautiskās konkurētspējas stiprināšanai.

Tāpat foruma ietvaros ALTUM stāstīs par  jau pieejamajiem un drīzumā plānotajiem  finanšu instrumentiem uzņēmējiem, kā arī par Trīs jūru iniciatīvas investīciju fondu, kas ir jauna iespēja transporta, enerģētikas un digitalizācijas projektu finansēšanai.

Forumu laikā ar saviem iedvesmas stāstiem klātesošos uzrunās arī reģiona uzņēmēji, kuri dalīsies ar savu pieredzi un atklās viņu panākumu atslēgas veiksmīga biznesa attīstīšanā, pilnveidē, konkurētspējas un eksporta veicināšanā. Savukārt IT klastera pārstāvji stāstīs par digitalizācijas un inovāciju ieviešanas pozitīvo ietekmi uz resursu pārvaldīšanu un produktivitātes faktoru stiprināšanu. Forumos aicināti piedalīties arī attiecīgo plānošanas reģionu pārstāvji un informēt par to piedāvājumu sava reģiona uzņēmējiem.

Vienlaikus foruma laikā komersantiem būs iespēja klātienē konsultēties ar ALTUM, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Valsts darba inspekcijas, Valsts ieņēmuma dienesta, Lauku atbalsta dienesta, Nodarbinātības valsts aģentūras, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Latvijas Valsts radio un televīzijas centra ekspertiem, kā arī par SOLVIT centra Latvijā iespējām.

Forumu “#AtbalstsUzņēmējiem – impulss jaunam izrāvienam” dienas kārtības un reģistrācijas anketas publicētas Ekonomikas ministrijas tīmekļa vietnē:

Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļa