16. maijā notiks bezmaksas ON-LINE nodarbība skolēniem par drošu atpūtu pie ūdens

Skolotāji aicināti pieteikt bērnus bezmaksas tiešsaistes nodarbībai par drošu uzvedību pie ūdens. 16. maijā biedrība “Peldēt droši” un Latvijas peldēšanas federācija (LPF) aicina skolotājus un pirmskolu pedagogus reģistrēt klases nodarbībai par drošu uzvedību un atpūtu pie ūdens vietnē www.peldet.lv.

16. maijā 9.00 notiks nodarbība pašiem mazākajiem – pirmskolas audzēkņiem, 10.00 sākumskolas skolēniem, savukārt 11.00 – pamatskolas audzēkņiem un vidusskolēniem. Nodarbības ilgums – viena mācību stunda (40 minūtes).

Nodarbībās bērni uzzinās, kam pievērst uzmanību, izvēloties drošu peldvietu, kāda ir pareiza un atbildīga uzvedība, atpūšoties pie ūdens un nodarbojoties ar ūdens sporta veidiem. Tiks skaidrota peldētprasmes nozīme, iemesli, kā rezultātā var notikt nelaime, un kliedēti mīti par slīkšanas atpazīšanu.

Biedrības “Peldēt droši” dibinātāja Zane Gemze: “Būt zinošam un spēt novērtēt situāciju ir mērķis, ko vēlamies sasniegt. Atbildīgai uzvedībai pie ūdens ir jābūt pašsaprotamai. Ir svarīgi mācīt bērniem respektēt ūdeni un baudīt atpūtu pie ūdens drošā veidā, un tieši bērnu izglītošana ir ceļš uz sabiedrības ieradumu maiņu. Nereti paši bērni ir tie, kas aizrāda un pamāca pieaugušos.”

Nodarbības vadīs atraktīvais improvizators aktieris Artūrs Breidaks un “Peldēt droši” eksperts, peldēšanas un burāšanas treneris Toms Jēkabsons. Katrā no nodarbībām viesosies bērniem un jauniešiem atpazīstama Latvijā zināma personība. Ar bērnudārzu audzēkņiem tiksies lācēns Ričijs Rū, savukārt ar skolēniem pieredzē dalīsies vokālā grupa “Knīpas un Knauķi” un grupas “Citi zēni” solists Jānis Pētersons.

Runāt par drošību uz ūdens nekad nevar būt par daudz, jo katru gadu Latvijā noslīkst vairāk nekā 100 cilvēku, arī bērni. Bērni visbiežāk noslīkst piemājas ūdenstilpēs, nenorobežotos dīķos, ezeros un upēs.

“Pateicoties tehnoloģijām, dalībnieku skaits nav ierobežots, ar ekrāna starpniecību nodarbībās var piedalīties visi bērni visā Latvijā. Aicinu katru skolotāju veltīt vismaz vienu mācību stundu, lai bērni būtu zinošāki un lai atpūta un ūdens prieki nepārvērstos nelaimē,” uz nodarbībām aicina LPF prezidents Aivars Platonovs.

Bezmaksas nodarbības tiešsaistē jau trešo reizi rīko biedrība “Peldēt droši” un Latvijas Peldēšanas federācija. Nodarbībām 2021. gadā un 2022. gadā bija pieteikti vairāk nekā  ceturtā daļa Latvijas skolēnu.

2021. un 2022. gada nodarbību ieraksti un citi informatīvie materiāli atrodami vietnē: https://peldet.lv/esi-zinoss/.

Nodarbības tiešsaistē līdzfinansē Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Aktivitāte tiek īstenota programmas NVO Fonda projekta “Atbalsts LPF darbības stiprināšanai un interešu aizstāvībai cilvēkdrošības uz ūdens veicināšanas jomā” ietvaros. Par aktivitāšu saturu atbild biedrība “Latvijas Peldēšanas federācija”.

Papildu informācija:
Renāte Franke
Projekta publicitātes speciāliste/koordinatore
Biedrība “Peldēt droši”, tālr. 26232823