16.jūnijā notiks tiešsaistes domnīca par videi draudzīgu transportu

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits un valsts sekretāres vietniece Ligita Austrupe kopā ar Eiropas Savienības fondu projektu vadītājiem no pašvaldībām, tostarp Valmieras, pārrunās līdz šim paveikto videi draudzīga transporta ieviešanā un diskutēs par nākamajiem soļiem labās prakses turpināšanā Latvijas pilsētās.

Domnīcā piedalīsies Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš un Rīgas plānošanas reģiona Telpiskās plānošanas nodaļas vadītājs Rūdolfs Cimdiņš.

Pašvaldību pārstāvji dalīsies pieredzē par ieguvumiem iedzīvotājiem, videi draudzīgo transporta risinājumu ietekmi uz pilsētas vidi un iedzīvotāju pārvietošanās paradumiem. Par pieredzi, ieviešot Valmierā hibrīdautobusus, pastāstīs Valmieras pilsētas pašvaldības Kapitāla pārvaldības nodaļas vadītājs Gints Bērtiņš, no Liepājas piedalīsies Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš, no Rēzeknes – Viktors Borcovs, “Rēzeknes satiksme” valdes loceklis, no Jēkabpils – SIA “Jēkabpils autobusu parks” valdes priekšsēdētājs Jānis Ščerbickis, no Daugavpils – izpilddirektore Sabīne Sņepste, no Jelgavas – SIA “Jelgavas autobusu parks” valdes loceklis Gints Burks un no Jūrmalas – Jūrmalas pilsētas domes Attīstības pārvaldes vadītāja Gundega Ose.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits: “Esmu gandarīts, ka uzlabota sabiedriskā transporta infrastruktūra Latvijas pilsētās veicina sabiedriskā transporta pieejamību un izmantošanu, lai ikviens justos cienīts, izdarot izvēli pārvietoties videi draudzīgi. Valsts attieksme pret ikvienu iedzīvotāju tiešā veidā ietekmē sabiedriskā transporta lietošanas paradumus nākamajām paaudzēm. Ja sabiedriskais transports būs moderns un ērts, pastāv lielāka iespēja, ka jaunieši to izvēlēsies tā vietā, lai pārvietotos ar auto.”

Interesenti aicināti skatīties domnīcu tiešsaistē Satiksmes ministrijas Facebook lapā. Ieraksts tiks publicēts Satiksmes ministrijas mājaslapā un sociālo tīklu kontos.

Vairāk par pasākumu šeit. Aicinām ikvienu uzdot jautājumu domnīcas dalībniekiem, rakstot komentāru tiešraides laikā vai iepriekš, sūtot ziņu Satiksmes ministrijas lapā Facebook.com.

Informāciju sagatavoja:

Satiksmes ministrijas Komunikācijas nodaļa