16. jūlijā notiks Burtnieku ezera svētki

16. jūlijā notiks Burtnieku ezera svētki

16. jūlijā laukumā pie laivu kanāla Burtnieku centrā notiks teiksmainā Burtnieku ezera svētki. No plkst. 10.00 līdz 16.00 notiks “Novada Garša” pārtikas mājražotāju tirgus. Tirgotājus aicinām pieteikties līdz 10. jūlijam, aizpildot anketu ŠEIT.

Šovasar Latvijas novados ciemosies “Novada Garša”, kas sola Burtnieku ezera svētku apmeklētājiem dažādu garšu baudījumus zandarta un asara pagatavošanas meistarklasē Daigas Siliņas vadībā un  zivju kūpināšanas meistarklasē Roberta Pelša uzraudzībā. Zemnieku saimniecība “Enksāres” piedāvās degustācijai brekša zupu. Makšķerēšanas entuziasti un iesācēji varēs pilnveidot makšķerēšanas prasmes profesionāļu vadībā, bet muzikālu sveicienu dāvinās duetas“Mediante”.

‘’Novada Garša’’ ir Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) radīts pasākums ar mērķi atrast un iepazīstināt Latvijas iedzīvotājus un viesus ar gada labākajiem vietējās produkcijas ražotājiem, mājražotājiem un ēdiena gatavotājiem. LLKC vēlas parādīt, ka Latvijas novadu zemnieki un pārtikas ražotāji ir mūsdienīgi gan piedāvājumā, gan sadarbībā, gan domāšanā, ka katrā Latvijas novadā ir brīnišķīgi un radoši mājražotāji, saimnieces, mūsdienīgi konditori, šefpavāri, kafejnīcas un restorāni, krogi un virtuves, kuros būtu vērts iegriezties, apmeklējot kādu no Latvijas novadiem.

Savukārt no plkst. 10.00 līdz 18.00 paredzēta varena tirgošanās. Aicinām amatniekus pieteikties līdz 11. jūlijam, aizpildot anketu ŠEIT. Kontaktpersona ir Ilona Kalniņa, Rencēnu kultūras nama vadītāja, tālr.29183069, e-pasts: 

Svētku apmeklētājus izklaidēs kruīza braucieni ar pontonlaivu “Made Marija”, “Vidzemes laivas” nodrošinās SUP dēļus, kajakus un vizināšanos ar laivām. Bērnus iepriecinās radošās darbnīcas, piepūšamās atrakcijas, ūdensbumbas un  “Mārtiņa Burbuļi”.

Sagaidāmas ari sportiskas aktivitātes – alpīnisma atrakcijas un izjādes ar zirgiem, kā arī MTB velobrauciens “Apkārt Burtnieku ezeram”, kura starts un finišs būs Burtnieku muižas parkā.

Dienas izskaņā, plkst. 20.00 pie Burtnieku ezera notiks koncerts, kurā skatītājus priecēs IGO un muzikālā apvienība “Vējturi”. Ieeja bez maksas. Uz tikšanos Burtnieku ezera svētkos!

Pasākums var tikt fotografēts un filmēts publicitātes vajadzībām.