14. novembris – Pasaules diabēta diena

Katru gadu 14. novembrī tiek atzīmēta Pasaules diabēta diena. Cukura diabēts ir hroniska, progresējoša vielmaiņas slimība, kuras rezultātā organismam nav spējas patstāvīgi regulēt cukura līmeni asinīs. Cukura diabēts ir viena no nozīmīgākajām neinfekcijas slimībām gan saslimstības, gan mirstības cēloņu ziņā Latvijā, kā arī citās Eiropas Savienības valstīs un pasaulē kopumā.

Vismaz astoņus no desmit 2. tipa cukura diabēta gadījumiem ir iespējams novērst, veltot vairāk rūpju un uzmanības savai veselībai – uzturot normālu ķermeņa masu, regulāri nodarbojoties ar fiziskajām aktivitātēm un lietojot veselīgu, daudzveidīgu uzturu.

Vairāk informācijas par cukura diabētu iedzīvotāji var iegūt, iepazīstoties ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) izstrādāto video materiālu “Cukura diabēts – kā no tā izvairīties?”, kas ir pieejams šeit. Ceram, ka izstrādātais video materiāls Jums sniegs zināšanas par cukura diabēta raksturīgākajām pazīmēm un profilaktiskajiem pasākumiem slimības novēršanai.

Šogad, lai atzīmētu Pasaules diabēta dienu, SPKC speciālisti ir sagatavojuši pastkarti, lai sabiedrībai atgādinātu par galvenajiem cukura diabēta simptomiem un veselīga dzīvesveida principiem 2. tipa cukura diabēta profilaksē.

Tāpat aicinām Pasaules diabēta dienā izmantot citus SPKC izstrādātos informatīvos materiālus:

Informatīvie materiāli par cukura diabētu:

Informatīvie materiāli par veselīgu uzturu:

Informatīvie materiāli par fiziskajām aktivitātēm:

Informāciju sagatavoja:
Slimību profilakses un kontroles centrs, Nacionālais veselīgo pašvaldību tīkls