14. augustā Trikātā notiks ķēniņa Tālivalža svētki

14. augustā dodies uz Trikātu, kur notiks ķēniņa Tālivalža svētki. Visas dienas garumā būs dažādas aktivitātes, kurās varēs piedalīties ikviens svētku apmeklētājs. Jau no plkst. 10.00 tirgotāji piedāvās savu produkciju mājražotāju un amatnieku tirdziņā. Tirdziņā varēsi iegādāties kūpinājumus, bioloģiski ceptu maizi, medu, sukādes, mājas vīnu, sulu, sīrupu, dažādus dārzā izaudzētu produkciju un dažādus konditorejas izstrādājumus. Tirdziņā piedalīsies arī amatnieki, kuri piedāvās dažādus adījumus un tamborējumus, stikla un austos izstrādājumus un izstrādājumus no koka, kā arī dažāda dizaina ziepes.

Svētku laikā ikviens varēs piedalīties biedrības “Rona” kausa izcīņa volejbolā un citās sportiskās aktivitātēs – pludmales volejbolā, galda tenisā, novusā, piedalīties ģimenes stafetē, kā arī pārbaudīt sevi basketbola metienos un šautriņu mešanā. Nolikums ir pieejams šeit.

Svētku laikā Trikātas centrā būs skatāmas divas izstādes – gleznotāju Ivetas Gudetas un Līvas Graudiņas gleznu izstāde, Trikātas aušanas studijas darbu izstāde. Būs apskatāma arī izstāde “Trikāta lappusēs”, kuras esošā ekspozīcija ir papildināta ar interesantām vērtībām un atgādinājumi par Trikātas vēsturi.

No plkst. 11.00 notiks radošās darbnīcas, kurās darbosies keramiķe Līga Mergina, piedāvājot seno keramikas darbnīcu, bet kopā ar mākslinieci Ingu Loginu varēs darboties  radošo rokdarbu darbnīcā. Trikātas meitenes Evita un Patrīcija interesentiem veidos tetovējumus no dabīgās hennas. Ikviens varēs doties izjādē ar zirgu, ko nodrošinās zirgaudzētava “Trikātas staļļi”, un izmēģināt roku loka šaušanā. Līdz plkst. 16.00 Trikātas centrā darbosies arī piepūšamās atrakcijas bērniem (ieejas maksa – 1 EUR visai dienai). Bērniem būs pieejamas arī daudzveidīgas āra galda spēles un citas aktivitātes.

Santa Paegle piedāvās orientēšanās spēli, izmantojot viedierīci.

Plkst. 12.00 pie ķēniņa Tālivalža pieminekļa muzicēs estrādes ansamblis no Valmieras Viestura vidusskolas, dziedās Trikātas pamatskolas solistes.

No plkst. 13.30 piedalies tradicionālajā spēka skrējienā “Tālivalža taka” un pārbaudi savu gribasspēku un fizisko spēju robežu! Skrējienā ir iekļauti šādi šķēršļi – līšana cauri šķērslim ar ķiveri, granātas mešana, skrējiens pa parku, “Pārceltuve”, šaušana ar airsoft ieroci, ūdens šķērslis, kaujas cirvja mešana, virvju uzdevums, apvidus skrējiens pa pilskalnu un bruņinieku turnīrs. Skrējiena starts plkst. 14.00 (dalībnieki trasē tiks laisti ar 2 minūšu intervālu). Aktivitātē var piedalīties dažāda vecuma dalībnieki (no 12 gadiem). Kopējais šķēršļu joslas garums – 2 km. Nolikums ir pieejams šeit.

Plkst. 13.30 notiks Valmieras novada fonda (VNF) Domu krēslu atklāšana pie Trikātas Saieta nama “Depo”. Tajos apsēžoties, ikviens var iepazīties VNF Domu krēslu grāmatiņām – pēdējo gadu laikā īstenotiem vietējiem projektiem. Aicinām no tiem iedvesmoties vecāka gada gājuma cilvēkus, savas idejas paust rudens Senioru domradēs un tās iesniegt VNF vietējo projektu konkursā “Sev, tev, novadam”!

Plkst. 15.00 pie Saieta nama “Depo” uzstāsies dziesminieks Renārs Veličko un ģitārists Āris Pickainis, bet plkst. 15.45 notiks skrējiens “Uznes kalnā savu ķēniņieni”.

Sportisko aktivitāšu dalībnieku apbalvošana sāksies plkst. 16.00.

Svētku noslēgumā Trikātas pilskalna estrādē uzstāsies dziedātājs Ainārs Bumbieris ar grupu koncertprogrammā ”Ceļojums”. Ieejas maksa – 5 EUR. Informējam, ka, ierodoties uz koncertu, jāuzrāda derīgs Digitālais COVID-19 sertifikāts (vēlams izdrukātā veidā), kas apliecina veikto vakcināciju vai laboratorisko analīžu rezultātus (vai negatīvs antigēna testa rezultāts) un personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte).