10. oktobrī tiks atzīmēta Pasaules psihiskās veselības diena

Pasaules psihiskās veselības diena

Katru gadu 10.oktobrī tiek atzīmēta Pasaules psihiskās veselības diena. Pasaules psihiskās veselības dienas galvenie mērķi ir veidot psihisko veselību un labbūtību par prioritāti visā pasaulē, veicināt sabiedrības rūpes par psihisko veselību un mazināt stigmu pret psihiskajām saslimšanām.

Covid-19 pandēmijas laikā ir būtiski pasliktinājusies iedzīvotāju psihiskā veselība. Pasaules Veselības organizācijas dati liecina, ka Covid-19 pandēmijas pirmajā gadā trauksmes un depresijas izplatība pasaulē ir pieaugusi par 25 procentiem. Tajā pašā laikā liela daļa iedzīvotāju ir strādājuši augsta psihoemocionālā stresa apstākļos un saskārušies ar izdegšanas sindromu.

Lai mazinātu Covid-19 pandēmijas radīto psiholoģisko slogu, psihiskajai veselībai ir jābūt ikviena prioritātei. Rūpes par psihisko veselību ļauj justies labāk, dzīvot mierīgāk un sasniegt savus mērķus, kā arī tās mazina risku attīstīties dažādām psihiskām saslimšanām, kā depresija un trauksme.

Tuvojošās Pasaules psihiskās veselības dienas ietvaros Slimību profilakses un kontroles centra speciālisti ir izstrādājuši infografiku “Kā pārvarēt stresu?”. To var apskatīt šeit.

Tāpat aicinām arī aicinām iepazīties ar Slimību profilakses un kontroles centra izstrādātajiem informatīvajiem materiāliem:

Aicinām iepazīties arī ar citiem materiāliem par psihisko veselību:

Informāciju sagatavoja:
Nacionālais veselīgo pašvaldību tīkls un Slimību profilakses un kontroles centrs