Valmierā pietur Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku auto

23. jūlijā Valmiera bija pieturas punkts Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku auto ceļā “Saulesvija”. Ceļš “Saulesvija” veidots kā klātienes mirkļu un video fiksējums norisēs, kurā īpašais svētku vēstnesis nodod svētku organizatoru pateicības un sveicienus ikvienam, kurš gatavojās XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, apguva svētku repertuāru, veidoja aizraujošus video sveicienus un video priekšnesumus, piedalījās videoklipu filmēšanā.

Svētku izpilddirektori un vēstnesi Agru Bērziņu Valmierā sagaidīja Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, svētku koordinatores Sanita Loze un Ieva Stiģe, izglītības pārvaldes vadītāja Iveta Pāže. Ar muzikālu sveicienu viesus sagaidīja kokļu ansamblis “Kokles balss” (skolotāja Dace Priedīte).

Agra Bērziņa: “Man ir īpašs gods būt par svētku vēstnesi Valmieras novadā. Valmiera ir manas ģimenes dzimtā puse, tādēļ, viesojoties Valmierā, mani vienmēr pārņem vislabākās sajūtas. Svētkus šogad svinam tur, kur esam mēs un svētki ir tādi, kādi esam mēs. Šovasar svētku norises ieguvušas pavisam citu nokrāsu kā ierasts. Mūsu ceļojuma laikā, kas sākās 12. jūlijā, vēlamies pateikties ikvienam par atbalstu, gatavību iesaistīties un radīto svētku sajūtu!”.

Jānis Baiks: “Vēlos pateikties novada kolektīvu vadītājiem un dalībniekiem par ieguldīto darbu, gatavojoties svētkiem. Bērnu un jauniešu kolektīvi sagatavojuši kopīgu video sveicienu “Tu esi”, kas pirmizrādi piedzīvo Valmieras dzimšanas dienā. Lai arī mēģinājumi notikuši attālināti un katrs darbojās atsevišķi, esam spējuši būt vienoti. Tas apliecina, ka arī izaicinājumiem piepildītajā laikā, mēs augstu vērtējam kultūru un kopjam savas tradīcijas!”
Ceļā “Saulesvija” svētku auto no 12. līdz 29. jūlijam ieripos katrā Latvijas pašvaldībā. “Saulesvija” ir svētku norišu #dziediundejo2021 pirmais notikums.