Paziņojums par būvniecības ieceres “Dienvidu industriālā maģistrāle – Linarda Laicena ielas savienojums ar TEN-T tīklu” publisko apspriešanu

Valmieras novada Būvvalde atbilstoši 10.01.2022. lēmumam Nr.BIS-BV-5.2-2022-1 uzsāk būvniecības ieceres “Valmieras pilsētas Dienvidu industriālā maģistrāle – Linarda Laicena ielas savienojums ar TEN-T tīklu” (adrese: Linarda Laicena iela, šaursliežu dzelzceļa stiga un Cēsu iela Valmierā) publisko apspriešanu.

Publiskās apspriešanas norise: 2022. gada 14. janvāris līdz 2022. gada 11. februāris.

Būvniecības ieceres prezentācija: 2022. gada 7. februārī plkst.18.00–20.00 Valmieras Kultūras centrā (Rīgas iela 10).

Aicinām apmeklēt būvniecības ieceres prezentāciju, kas notiks Covid-19 “zaļajā režīmā” – ieeja prezentācijā ar sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu, uzrādot derīgu personu apliecinošu dokumentu.

Par būvniecības ieceri:

Projektā paredzēts pārbūvēt Linarda Laicena ielu, izbūvēt jaunu ielas posmu paralēli Vecajam dzelzceļam posmā no Linarda Laicena ielas līdz Cēsu ielai un pārbūvēt Cēsu ielu posmā no Vecā dzelzceļa līdz valsts vietējam autoceļam V 185. Darbu laikā tiks atjaunota ielas brauktuve, veikta pārbūve, kā arī tiks izbūvētas ietves un veloceļi. Norisināsies lietus ūdens kanalizācijas tīklu, ūdensapgādes un sadzīves kanalizācijas tīklu pārbūve, pārbūvēts tiks arī ielu apgaismojuma tīkls, notiks satiksmes organizācijas līdzekļu atjaunošana un izbūve.

Pārbūves iespējamā ietekme uz vidi, infrastruktūru:

Būvprojekts ir izstrādāts tā, lai būvniecības darbi pēc iespējas mazāk atstātu negatīvu ietekmi uz vidi, veicot apkārtējās vides aizsardzības pasākumus. Ielas zonā zemes klātnes vēja erozijas ietekmes novēršana tiks atrisināta, brauktuvi, nobrauktuves un ietves izbūvējot ar cieto segumu. Ielas piegulošajā teritorijā tiks atjaunots zālājs.

Kompensējot būvprojekta realizēšanai traucējošo koku izzāģēšanu (atmežojamās meža platības un ārpus meža augošos kokus, par kuru ciršanu tiek rīkota atsevišķa publiskā apspriešana, informācija skatāma šeit) un lai samazinātu ielas ekspluatācijas radīto troksni, tiks atjaunoti kokaugu stādījumi.
Lai pēc iespējas mazāk traucētu apkārtējo māju iedzīvotājus, būvdarbus paredzēts veikt darba dienās no plkst.8.00 līdz 17.00.

Publiskās apspriešanas laikā ar būvniecības ieceres grafiskajiem materiāliem un skaidrojošo aprakstu var iepazīties:

• izdrukas formā Valmieras novada pašvaldības ēkas vestibilā (Lāčplēša ielā 2 Valmierā) pašvaldības darba laikā (pirmdienās plkst.8.00–18.00, otrdienās, trešdienās, ceturtdienās plkst.8.00–17.00, piektdienās plkst.8.00–16.00);
  • elektroniski Valmieras novada pašvaldības mājaslapā www.valmierasnovads.lv, sadaļā “Sabiedrība” – “Publiskās apspriešanas”.

Rakstiskas atsauksmes (aizpildītu aptaujas anketu) var iesniegt līdz 2022. gada 11. februārim,

• nosūtot pa pastu Valmieras novada pašvaldībai: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201;
  • nosūtot elektroniski parakstītu iesniegumu, adresējot ;
  • iesniedzot personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā tā darba laikā: pirmdienās no plkst.8.00 līdz 18.00, otrdienās, trešdienās un ceturtdienās no plkst. 8.00 līdz 17.00, piektdienās no plkst. 8.00 līdz 16.00. Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrs strādā bez pusdienu pārtraukuma;
  • ievietojot Valmieras novada pašvaldības pasta kastītē, kas atrodas labajā pusē pie pašvaldības ieejas durvīm Lāčplēša ielā 2 Valmierā.

Būvniecības veids: pārbūve.

Būvniecības ierosinātājs: Valmieras novada pašvaldība, reģ. Nr.LV90000043403, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201.

Būvprojekta izstrādātājs: SIA “BM – projekts”, reģ. Nr. 40103196966, Upesgrīvas iela 16, Rīga
LV-1002.