Pilsēta / Sports / Sporta bāzes

Valmiera

Sporta bāzes

Informācija par Valmieras pilsētas pašvaldības sporta bāzēm Iekštelpu stieņu parka iekšējās kārtības noteikumi

Sporta infrastruktūra

Lai veicinātu sportiskos sasniegumus, Valmierā tam tiek radīti piemēroti apstākļi. Mūsdienās par sportistu kalvi kļuvusi nacionālās nozīmes sporta bāze – Vidzemes Olimpiskais centrs (Valmiera, Rīgas iela 91). Vidzemes Olimpiskais centrs pārvalda kompleksu Rīgas ielā 91, kā arī Jāņa Daliņa stadionu un Daliņu pludmali. Sporta būvē pieejama ledus halle, 3 multi-spēļu laukumi, kur iespējams nodarboties ar florbolu, volejbolu, basketbolu, telpu futbolu un handbolu. Kopīgiem spēkiem, sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju, sporta veidu federācijām, pilsētas sporta infrastruktūra arvien tiek uzlabota.

2018.gada septembrī ekspluatācijā tika nodots Valmieras peldbaseins – Latvijā pirmais, šobrīd vienīgais 25m jaunuzceltais peldbaseins kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas, kas atbilst Starptautiskās Peldēšanas federācijas (FINA) augstajiem standartiem. Lai Valmiera nostiprinātu BMX galvaspilsētas statusu, 2019.gadā atklātā Māra Štromberga BMX trase “Valmiera” ir pirmā BMX riteņbraukšanas trase, kas atbilst augstākajiem UCI (Starptautiskā Riteņbraukšanas savienība) standartiem un tā nodrošina labākos treniņu apstākļus mūsu sportistiem. Konkursā “Latvijas Būvniecības gada balva 2019” nominācijā “Jauna inženierbūve” 1. vietu ieguvusi Māra Štromberga BMX trase “Valmiera”.

BX trase Valmierā

Daliņu pludmale vasarās ir iecienīta atpūtas vieta valmieriešiem. Ikviens interesents šeit var izmantot kādu no pieciem bezmaksas pludmales volejbola laukumiem. Daliņu pludmalē regulāri tiek aizvadītas dažāda līmeņa pludmales volejbola sacensības. 2015.gadā šeit notika Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādes pludmales volejbola sacensības, bet 2016.gada vasarā šos laukumus pārbaudīja Latvijas pludmales volejbolisti, sacenšoties par Latvijas IV olimpiādes medaļām un pirmais pludmales tenisa turnīrs notika 2017.gada septembrī.

Gandrīz pašā Valmieras pilsētas centrā, Gaujas krastā atrodas airēšanas slaloma trase “Krācītes”. Airēšanas slaloma trases atrašanās pilsētas centrā ir sekmējusi vietējo sportistu panākumus Latvijas un starptautiskā mērogā.

Jāņa Daliņa stadiona apkārtne ir iecienīta skrējēju un nūjotāju treniņu vieta. Valmieras pilsētā populārs kļuvis amatieru sports gan bērnu un jauniešu, gan pieaugušo un veterānu konkurencē. Sporta bāžu pieejamība un sporta entuziastu aktivitāte veicina to, ka Valmierā regulāri norisinās amatieru sacensības basketbolā, futbolā, riteņbraukšanā, badmintonā, telpu futbolā, hokejā, volejbolā un citos komandu sporta veidos.