Attīstība / Valmieras novada plānošanas dokumentu izstrāde

Attīstība

Valmieras novada plānošanas dokumentu izstrāde

27.07.2021.

Aicinājums piedalīties novada iedzīvotāju aptaujā

Līdz ar pašvaldību administratīvi teritoriālo reformu ir izveidots Valmieras novads, tajā iekļaujoties Valmieras pilsētai un Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu, Rūjienas un Strenču novadiem. Pašvaldība ir uzsākusi darbu pie kopējas ilgtspējīgas attīstības stratēģijas un attīstības programmas izstrādes.

Aicinām piedalīties iedzīvotāju aptaujā un līdz 2021.gada 25.augustam izteikt viedokli par pašvaldības pakalpojumiem un ieteikumus jaunajam novadam.

Saite uz aptauju: https://ej.uz/ValmierasNovadaAptauja

25.02.2021.

Ilgtspējīgas attīstības stratēģijas darba grupas izveide

25.februārī Valmieras pilsētas pašvaldības dome, pamatojoties uz jaunveidojamā Valmieras novada pašvaldību domju lēmumiem, apstiprināja jaunveidojamā Valmieras novada Ilgtspējīgas attīstības stratēģijas 2022.-2038.gadam un Valmieras novada attīstības programmas 2022.-2028.gadam izstrādes darba grupu.

Saskaņā ar Valmieras pilsētas pašvaldības domes 2021.gada 28.janvāra sēdes lēmumu Nr.4 (protokols Nr.2, 3.§) ir uzsākta jaunveidojamā Valmieras novada Ilgtspējīgas attīstības stratēģijas 2022.-2038.gadam un Valmieras novada attīstības programmas 2022.-2028.gadam izstrāde.

Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums, kas stājās spēkā 2020. gada 23. jūnijā, nosaka, ka Valmieras novadu veidos sekojošas teritoriālās vienības: Bērzaines pagasts, Dikļu pagasts, Kocēnu pagasts, Vaidavas pagasts un Zilākalna pagasts (Kocēnu novada pašvaldība); Brenguļu pagasts, Kauguru pagasts un Trikātas pagasts (Beverīnas novada pašvaldība); Burtnieku pagasts, Ēveles pagasts, Matīšu pagasts, Rencēnu pagasts, Valmieras pagasts un Vecates pagasts (Burtnieku novada pašvaldība); Rūjienas pilsēta, Ipiķu pagasts, Jeru pagasts, Lodes pagasts, Vilpulkas pagasts (Rūjienas novada pašvaldība); Valmieras valstspilsēta (Valmieras pilsētas pašvaldība); Naukšēnu pagasts un Ķoņu pagasts (Naukšēnu novada pašvaldība); Mazsalacas pilsēta, Mazsalacas pagasts, Ramatas pagasts, Sēļu pagasts un Skaņkalnes pagasts (Mazsalacas novada pašvaldība); Strenču pilsēta, Sedas pilsēta, Plāņu pagasts un Jērcēnu pagasts (Strenču novada pašvaldība).

Jaunveidojamā novada teritorijas attīstības plānošanas dokumentu izstrādi vada tā pašvaldība, kurā ir lielākais iedzīvotāju skaits atbilstoši aktuālajiem Iedzīvotāju reģistra datiem, – Valmieras pilsētas pašvaldība.

Valmieras novada ilgtspējīgas attīstības stratēģijā tiks noteikts novada ilgtermiņa attīstības redzējums (vīzija), stratēģiskie mērķi, attīstības prioritātes un specializācija, kā arī telpiskās attīstības perspektīva.

Valmieras novada attīstības programmā tiks noteiktas vidēja termiņa prioritātes un pasākumu kopums Valmieras novada ilgtspējīgas attīstības stratēģijā izvirzīto ilgtermiņa stratēģisko uzstādījumu īstenošanai.

Aicinām iedzīvotājus iesaistīties jaunveidojamā Valmieras novada ilgtspējīgas attīstības stratēģijas un attīstības programmas izstrādē, izsakot viedokli iedzīvotāju aptaujās, sabiedriskajās apspriešanās.

Informācija par sabiedrības līdzdalības iespējām tiks publicēta pašvaldību tīmekļa vietnēs www.valmierasnovads.lvwww.koceni.lv, www.beverinasnovads.lvwww.burtniekunovads.lvwww.rujiena.lvwww.naukseni.lvwww.mazsalaca.lvwww.strencunovads.lv. Lūdzam sekot līdzi informācijai.

Priekšlikumus iespējams iesniegt:

• nosūtot pa pastu Valmieras pilsētas pašvaldībai Lāčplēša ielā 2, Valmierā, LV-4201;
  • nosūtot elektroniski parakstītu iesniegumu, adresējot [email protected];
  • valsts vienotajā ģeotelpiskās informācijas portālā https://geolatvija.lv.

Valmieras novada ilgtspējīgas attīstības stratēģijas un attīstības programmas izstrādes vadītājs Valmieras pilsētas pašvaldības Izpilddirektora vietnieks / Attīstības pārvaldes vadītājs Sandis Svarinskis.

Ar lēmumu un teritorijas attīstības plānošanas dokumentu izstrādes darba uzdevumiem var iepazīties Valsts vienotajā ģeotelpiskās informācijas portālā https://geolatvija.lv.