Vidzemes plānošanas reģions 27. oktobrī aicina uz bezmaksas semināru par zemas enerģijas patēriņa ēkām

Trešdien, 27. oktobrī no plkst. 10.00 līdz plkst.12.00 Vidzemes plānošanas reģions aicina pašvaldību energopārvaldniekus, būvvalžu, projektu un attīstības nodaļu speciālistus un citus interesentus uz bezmaksas tiešsaistes semināru “Publisko ēku labā prakse. Gandrīz nulles enerģijas jeb zemas enerģijas patēriņa ēkas”.

Tiešsaistes seminārā būs iespējams noklausīties divu Latvijas pašvaldību iedvesmas stāstus par zemas enerģijas publiskajām ēkām, kas uzskatāmas par pilotprojektiem un labās prakses piemēriem citām nākotnes publiskajām jaunbūvēm Latvijā.

Edgars Augustiņš, Vidzemes plānošanas reģiona energoefektivitātes eksperts norāda, ka “šādi semināri, kuros pieredzē dalās tie, kas procesam jau izgājuši cauri, ir īpaši vērtīgi, jo labā prakse var iedvesmot, likt aizdomāties, un labā prakse var parādīt priekšā nākamos soļus. Seminārs uzskatāmi parādīs, ka šobrīd Latvijā jau ir gan zināšanas, gan pieredze visos līmeņos, taču nepieciešams apvienot ieinteresētās puses, lai no atsevišķiem pilotprojektiem pārietu uz vispārpieņemtu praksi.”

Ambiciozie mērķi ir tehnoloģiski sasniedzami, bet tā ir tikai puse no uzvaras. Lai ēka sasniegtu augstu energoefektivitātes līmeni, vitāli svarīgi ir ēku pareizi ekspluatēt un uzturēt. Par biežāk novērotajām kļūdām un nepilnībām pastāstīs eksperti no Vides Investīciju fonda, kam ir plaša pieredze ar Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) un Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta (EKII) konkursiem visā Latvijā.

SEMINĀRA PROGRAMMA

Reģistrēšanās dalībai seminārā ŠEIT (uz norādīto e-pasta adresi tiks automātiski nosūtīta saite, ar kuras palīdzību varēsiet pieslēgties semināram 27. oktobrī).

Jāatgādina, ka saskaņā ar Latvijas būvnormatīviem[1], sākot ar 2021. gada 1. janvāri, visām jaunbūvēm ir jābūt gandrīz nulles enerģijas ēkām, savukārt prasības, kas nosaka, kāda ir gandrīz nulles enerģijas ēka nosauktas Ministru Kabineta noteikumos nr. 222 “Ēku energoefektivitātes aprēķina metodes un ēku energosertifikācijas noteikumi”.

Seminārs tiek organizēts Interreg Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta “Praktiski risinājumi gudrai energoresursu izmantošanai” (Smart Living) ietvaros. Projekta mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par videi draudzīgu dzīvesveidu un pārdomātu enerģijas resursu izmantošanu Latvijā un Igaunijā, apvienojot abu valstu zināšanas un partneru organizāciju kompetenci. Latvijā projektu īsteno Vidzemes plānošanas reģions un  Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris, Igaunijā – Tartu reģionālā enerģētikas aģentūra.