Turpinās vides pieejamības pilnveidošanas process deinstitucionalizācijas plāna īstenošanai Vaidavā

Pakalpojumu infrastruktūras attīstība deinstitucionalizācijas plāna īstenošanai Valmieras novadā Vaidavā

Īstenojot projektu “Pakalpojumu infrastruktūras attīstība deinstitucionalizācijas plāna īstenošanai Valmieras novadā” (projekts Nr. 9.3.1.1/18/I/007), turpinās infrastruktūras izveide deinstitucionalizācijas plāna īstenošanai Vaidavā.

Nākotnes ielā 1 kopš 22. novembra ir darbu tehnoloģiskais pārtraukums – tiklīdz uzlabosies laikapstākļi un paliks sauss, SIA “Sidlu Ceļi” atsāks būvdarbus un pabeigs pandusa un celiņa izbūvi.

Savukārt Skolas ielas 1 būvdarbu iepirkuma procesā par teritorijas labiekārtošanu potenciālie pretendenti ir iesnieguši savus piedāvājumus celiņa un padusa izbūvei, pašlaik iepirkumu komisija vēl izvērtē no uzņēmējiem saņemtos piedāvājumus.

Projekta ietvaros plānots izveidot:

• grupu dzīvokļus, kas nodrošinātu dzīves vietu 14 personām ar garīga rakstura traucējumiem (Nākotnes ielā 1, Vaidavā);
  • sociālas rehabilitācijas un atbalsta centru bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kurās paredzētas telpas fizioterapijai, mūzikas, mākslas terapijai un audioterapijai, sāls istaba un sensorā istaba (Skolas ielā 1, Vaidavā);
  • dienas aprūpes centru pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem (Skolas ielā 1, Vaidavā);
  • specializētās darbnīcas personām ar garīga rakstura traucējumiem (Skolas ielā 1, Vaidavā). Specializētās darbnīcas plānots īstenot, sadarbojoties ar uzņēmējiem, kuri būtu ieinteresēti dot darbu personām ar garīga rakstura traucējumiem.

Deinstitucionalizācijas procesā izveidotā infrastruktūra un pakalpojumi sniegs nepieciešamo atbalstu, lai personām būtu iespēja dzīvot ģimeniska vidē, ko sniegtu grupu dzīvokļa pakalpojums, vai mājās, nevis ilgstošās aprūpes institūcijās. Izveidotā pakalpojumu infrastruktūra būs būtisks atbalsts tām ģimenēm, kurās aug bērns ar invaliditāti, un kuriem nepieciešami specifiski rehabilitācijas pakalpojumi bērnu dzīves kvalitātes uzlabošanai.

Projekts “Pakalpojumu infrastruktūras attīstība deinstitucionalizācijas plāna īstenošanai Valmieras novadā” (projekts Nr. 9.3.1.1/18/I/007) tiek realizēts darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 9.3.1. specifiskā atbalsta mērķa “Attīstīt pakalpojumu infrastruktūru bērnu aprūpei ģimeniskā vidē un personu ar invaliditāti neatkarīgai dzīvei un integrācijai sabiedrībā” 9.3.1.1. pasākuma “Pakalpojumu infrastruktūras attīstība deinstitucionalizācijas plānu īstenošanai” pirmās un otrās projektu iesniegumu atlases kārtas ietvaros.

Projekta kopējie izdevumi ir 943 874,58 eiro, no tiem Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 464 952,62 eiro, valsts budžeta finansējums 82 022,70 eiro, valsts budžeta dotācija pašvaldībām 18 122,39 eiro, pašvaldības finansējums 378 776,87 eiro.

Eiropas reģionālais attīstības fonds