Aicinām uz pārgājienu Brenguļi-Valmiera

Svētdien, 12. jūnijā, plkst. 9.00 Valmieras novada Tūrisma pārvalde aicina uz apmēram 12 km garu pārgājienu no Brenguļiem līdz Valmierai pa ainavisko Camino de Santiago ceļu kopā ar Latvijas Sv. Jēkaba ceļa asociācijas dibinātāju Sandru Roni un pārgājienu entuziasti Sarmīti Lāci.

Pārgājiena laikā mērosim daļu no Camino de Santiago 3. etapa, kas ved no Strenčiem uz Valmieru. Dosimies pa gleznaino Abula upes kreiso krastu, kur skatam pavērsies vasarīgs dabas košums un pavadīs dzīvespriecīgā putnu trallināšana, līdz nonāksim maģiskā vietā, kur Abuls ietek Gaujā. Tālāk ceļš vedīs gar nākamo upi un Latvijas kaklarotu – Gauju, kas līkumu līkumiem ar savu tecējumu pavadīs gājējus. Pārgājiena laikā plānota vieta atpūtai, kur ikviens varēs iestiprināties ar līdzpaņemtajiem našķiem. Nonākot Valmierā, ar saksofonu ansambļa “Valmieras meitenes” sagatavoto muzikālo pārsteigumu atklāsim Latvijas Sv. Jēkaba ceļam veltītu mākslas soliņu, ko apgleznojusi māksliniece un Valmieras novada vēstnese Inese Andersone.

Dalības maksa pārgājienā – 4 EUR/personai.

Kopējais maršruts plānots 12 km garš un aptuveni 4 stundas ilgs. Lai nokļūtu pārgājiena sākuma punktā, aicinām izmantot sabiedrisko transportu – 12. jūnijā plkst. 8.30 no Valmieras autoostas kursē autobuss Valmiera–Brenguļi, Brenguļos nonākot plkst. 8.43. Transporta biļetes iespējams iegādāties 1188.lv, Valmieras autoostā vai iepriekš minētajā autobusā.

Maršruts būs vidējas grūtības pakāpes. To nav iespējams veikt maziem bērniem, cilvēkiem ar kustību traucējumiem un ar bērnu ratiņiem. Aicinām apģērbties atbilstoši laikapstākļiem.

Dalībnieku skaits pasākumā ir ierobežots, tāpēc dalību lūgums pieteikt iepriekš, zvanot pa tālruni 26332213, rakstot e-pastu uz vai ierodoties klātienē Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Rīgas iela 10) līdz 11. jūnijam.

Kopējais Latvijas Sv. Jēkaba ceļa garums ir 562 km, un tajā ir 24 etapi. Caur Valmieras novadu vijas maršruta 2., 3. un 4. etaps, kopā veidojot nepilnus 70 kilometrus garu ceļu, kas pārsteigs ar savu mainīgumu un dažādību. Vairāk par ceļu šeit.

Pasākuma laikā tiks fotografēts vai filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti Valmieras novada pašvaldības publicitātes vajadzībām.

Informāciju sagatavoja:
Zane Krūmiņa